05-03-2016 (Sat) | |||||||
Permanent TSB, Clonmel West U14B Peil na nOg 2016 | |||||||
Quarter Finals | |||||||
Lattin | 16:00 | Clonoulty/Rossmore (U14 A) | 1-3 | V | 4-6 | Aherlow/Lattin Cullen (U14 A) | |
12-03-2016 (Sat) | |||||||
Permanent TSB, Clonmel West U14B Peil na nOg 2016 | |||||||
Semi-Final | |||||||
Lattin | 16:00 | Emly/Treacys (U14 A) | 3-4 | V | 2-8 | Aherlow/Lattin Cullen (U14 A) | |
Leahy Park Cashel | 16:00 | Cashel King Cormacs (U14 A) | 1-9 | V | 1-6 | Rockwell/Rosegreen (U14 A) | |
The Venue, Dundrum West U14A Peil na nOg 2016 | |||||||
Semi-Finals | |||||||
Dundrum | 16:00 | Knockavilla Kickhams (U14 A) | 0-7 | V | 4-5 | Arravale Rovers (U14 A) | |
Bansha | 16:00 | Galtee/Golden (U14 A) | 6-7 | V | 1-2 | Cappawhite Gaels (U14 A) | |
19-03-2016 (Sat) | |||||||
Permanent TSB, Clonmel West U14B Peil na nOg 2016 | |||||||
Final | |||||||
Dundrum | 15:00 | Cashel King Cormacs (U14 A) | 3-3 | V | 1-4 | Aherlow/Lattin Cullen (U14 A) | |
The Venue, Dundrum West U14A Peil na nOg 2016 | |||||||
Final | |||||||
Golden | 17:00 | Arravale Rovers (U14 A) | 2-3 | V | 5-8 | Galtee/Golden (U14 A) |
FIXTURES
22-03-2016 (Tue) | |||||||
Kala Electrical, Tipperary West U12B/C Football league Group 2 | |||||||
Round 1 | |||||||
Kilcommon | 14:00 | Sean Treacys (U12 A) | V | Bye | |||
Annacarty | 18:00 | Éire Óg Anacarty (U12 A) | V | Galtee Rovers/St Pecaun (U12 A) | |||
Referee: Andrew Purcell | |||||||
23-03-2016 (Wed) | |||||||
Kala Electrical, Tipperary West U12B/C Football league Group 2 | |||||||
Round 1 | |||||||
New Inn | 18:30 | Rockwell Rovers | V | Rosegreen | |||
Referee: Mark Jordan | |||||||
24-03-2016 (Thu) |
|||||||
Michael Martin & Associates, Accountants, Tipperary West U12 A Football | |||||||
Round 1 | |||||||
Pairc Ciocaim | 18:00 | Knockavilla Kickhams (U12 A) | V | Arravale Rovers (U12 A) | |||
Referee: Seanie Peters (Unconfirmed) | |||||||
Fitzpatrick Bros, Printers, Tipperary West U12 D Football | |||||||
Round 1 | |||||||
Pairc Ciocaim | 18:00 | Knockavilla Kickhams (U12 B) | V | Arravale Rovers (U12 B) | |||
Referee: Mark Jordan (Unconfirmed) | |||||||
25-03-2016 (Fri) | |||||||
Kala Electrical, Tipperary West U12B/C Football league Group 2 | |||||||
Round 2 | |||||||
Bansha | 14:00 | Galtee Rovers/St Pecaun (U12 A) | V | BYE | |||
Kilcommon | 14:00 | Sean Treacys (U12 A) | V | Rockwell Rovers (U12 A) | |||
Referee: Pat Coffey (Unconfirmed) | |||||||
Rosegreen | 14:00 | Rosegreen (U12 A) | V | Éire Óg Anacarty/Donohill (U12 A) | |||
Referee: Ruairi Ryan (Unconfirmed) | |||||||
27-03-2016 (Sun) | |||||||
Kala Electrical, Tipperary West U12 B/C Football League Group 1 | |||||||
Round 1 | |||||||
Leahy Park Cashel | 18:30 | Cashel King Cormacs (U12 A) | V | Cappawhite/Solohead (U12 A) | |||
Referee: Eddie Golden (Unconfirmed) | |||||||
Lisvernane | 18:30 | Aherlow/Lattin Cullen (U12 A) | V | Emly (U12 A) | |||
Referee: Richard O Connor (Unconfirmed) | |||||||
Kala Electrical, Tipperary West U12B/C Football league Group 2 | |||||||
Round 3 | |||||||
Bansha | 18:30 | Galtee Rovers/St Pecaun | V | Rosegreen | |||
Referee: Seanie Peters (Unconfirmed) | |||||||
28-03-2016 (Mon) | |||||||
Michael Martin & Associates, Accountants, Tipperary West U12 A Football | |||||||
Round 1 | |||||||
Clonoulty | 18:30 | Clonoulty/Rossmore (U12 A) | V | Golden-Kilfeacle (U12 A) | |||
Referee: Willie Kennedy (Unconfirmed) | |||||||
Fitzpatrick Bros, Printers, Tipperary West U12 D Football | |||||||
Round 1 | |||||||
Leahy Park Cashel | 16:00 | Cashel King Cormacs (U12 B) | V | BYE | |||
Golden | 18:30 | Golden-Kilfeacle (U12 B) | V | Rosegreen (U12 B) | |||
Referee: Eoghan Lonergan (Unconfirmed) | |||||||
Kala Electrical, Tipperary West U12B/C Football league Group 2 | |||||||
Round 3 | |||||||
New Inn | 14:00 | Rockwell Rovers (U12 A) | V | BYE | |||
Annacarty | 17:15 | Éire Óg Anacarty/Donohill (U12 A) | V | Sean Treacys (U12 A) | |||
Referee: Fiachra O Keeffe (Unconfirmed)
|
|||||||
AIB Tipperary West U16 A Football | |||||||
Round 1 | |||||||
Pairc Ciocaim | 18:30 | Knockavilla Kickhams (U16 A) | V | Galtee/Golden (U16 A) | |||
Referee: Michael Duffy (Unconfirmed) | |||||||
Cappawhite | 18:30 | Cappawhite Gaels (U16 A) | V | Aherlow/Lattin Cullen (U16 A) | |||
Referee: Richard O Connor (Unconfirmed) | |||||||
Leahy Park Cashel | 18:30 | Cashel King Cormacs (U16 A) | V | Arravale Rovers (U16 A) | |||
Referee: Paddy Russell (Unconfirmed) | |||||||
Cashel Credit Union West U16 B Football | |||||||
Round 1 | |||||||
Annacarty | 18:30 | Éire Óg Anacarty/Donohill (U16 A) | V | Emly/Treacys (U16 A) | |||
Referee: Phil Ryan (Unconfirmed) | |||||||
Rosegreen N.S | 18:30 | Rockwell/Rosegreen (U16 A) | V | Clonoulty/Rossmore (U16 A) | |||
Referee: David Grogan (Unconfirmed) |